10 motivējoši ieteikumi treniņiem ziemā
Īsākas dienas. Zemākas temperatūras. Un sniegs zem kājām.
Kā sevi motivēt iziet no mājām kad ārā ir auksti un tumši. Tā vien gribas palikt siltumā un laiskoties. Ziema ir gadalaiks kad lielākajai daļai cilvēku ir grūtības piespiest sevi iziet uz treniņu. Lai jūs mazliet uzmundrinātu un iedrošinātu esam apkopojuši 10 vērtīgus padomus, kas jūsu motivāciju uzturēs augstā līmenī.
Atbilde uz katru attaisnojumu.
Mēs visi dodam sev iemeslus nesportot. Ieklausieties savos attaisnojumos – pēc tam sniedziet tiem pozitīvu virzienu. Piemēram, uz frāzi “ārā ir pārāk auksti”, domājam “varu aizvadīt šo treniņu iekštelpās - mājās vai sporta klubā”.
Piemērota treniņu garderobe.
Ja jums ir atbilstošs ekipējums un jums tajā ir pietiekami silti, tas ievērojami maina jūsu iespējas iziet no mājas. Ziemā īpaši būtiski ir labi un silti sportošanas aksesuāri - cepure, cimdi un zeķes.
10 minūšu darījums ar sevi.
Kad patiešām ir grūti saņemties treniņam sarunājiet ar sevi, ka darbosieties tikai 10 minūtes. Un, ja pēc 10 minūtēm, patiešām vairs negribēsiet vingrot, viss kārtībā. BET būsiet pārsteigti cik bieži jūs tomēr turpināsiet iesākto nodarbi.
Biedrojies.
Pievienojies skriešanas klubam vai atrodi sev skriešanas draugu, kuri palīdzēs saglabāt atbildību. Maz ticams, ka izlaidīsit skrējienu, ja zināt, ka tavs draugs vai kluba biedri atrodas ārā uz stūra aukstumā un tumsā un gaida jūs. Vakara skrējieni kopā, visiem valkājot galvas lukturus, var būt patiešām jautri un uzmundrinoši. Turklāt jums ir papildu drošība, skrienot tumsā.
Izklaide uz skrejceliņa.
Jā, skriešanu uz skrejceļa ir iespējams padarīt jautru. Papildus televizora skatīšanai vai mūzikas klausīšanai, skrejceliņa tempa un slīpuma opciju izmantošana padara to par lielisku treniņu rīku. Veicot intervālus, kuros uz minūti vai divām palielināt ātrumu un/vai slīpumu un pēc tam tikpat ilgu laiku atpūšaties, pirms atkārtojat intervālu. Šāds treniņš uz skrejceliņa var “palidot” nepamanīts.
Atcerieties kā jutāties.
Fiziskā slodze veicina endorfīnu, dopamīna un serotonīna izdalīšanos. Visas šīs vielas, kuras tiek dēvētas par “laimes hormoniem”, labvēlīgi ietekmē cilvēka psihoemocionālo stāvokli. Šis ir jaudīgs bioķīmisks kokteilis - dabīgs antidepresants.
Lai pavasarī ≠ 0.
Katru reizi, atsākot treniņus no 0 pēc ilga pārtraukuma, ļoti grūti atgūt motivāciju treniņiem. Pēc pārtraukuma treniņos ir grūti, ķermenis mazāk mobils un zināmā mērā ir zaudētas iegūtās ķermeņa kustību iemaņas. Daudziem no mums treniņu rezultāts ir redzams spogulī, uz svariem utt.. Trenējoties “sezonāli” uz organismu tiek izdarīts liels stress, tādēļ labāk un veselīgāk ir darboties kaut mazāk, bet nepārtraukti. Treniņus savā dzīvē ieviešot kā ierastu rutīnu savā ikdienā.
Adekvāta fiziska slodze uzlabo imunitāti.
Regulāri fiziskie vingrinājumi vieglā un mērenā intensitātē veicina organisma spējas pretoties slimībām. Te gan der atcerēties, ka pārāk intensīva un/vai bieža slodze, kas neatbilst jūsu sagatavotībai, var dot tieši pretēju efektu - pazemināt jūsu organisma aizsargspējas. Tādēļ ir ļoti svarīgi pēc iespējas objektīvāk izvērtēt savu sagatavotību, šeit jums labs sabiedrotais var būt kompetents treneris.
Norūda raksturu.
Skaidrs, ka labos laika apstākļos, dienas gaismā un vieglā apģērbā iziet uz treniņu ir patīkamāk nekā to darīt ziemas vakarā. Trenējoties nepateicīgos apstākļos mēs trenējam ne tikai ķermeni, bet arī savu psihi. Ieradums pārvarēt sevi jebkuros apstākļos noderēs ne tikai sportā, bet arī ikdienā un daba vidē.
Citi sporta veidi.
Ziema ir lielisks laiks, lai varētu dažādot savas aktivitātes. Brīžiem neparocīgo skriešanu ziemas apstākļos pamainīt ar slēpošanu, slidošanu, sporta spēlēm, kardio trenažieriem sporta zālē vai spēka treniņiem, pilātēm vai jogām utt..