Svaigs gaiss = veselība!
Elpa, tā ir dzīvība. Bez ēdiena mēs varam nodzīvot vairākas nedēļas, bez ūdens - dažas dienas, bet gaiss mums ir vajadzīgs gandrīz katru minūti. Tikai dažas minūtes mēs varam izdzīvot bez pienācīgas skābekļa piegādes ķermenim. Un pats galvenais, svaigs gaiss jebkurā daudzumā ir nekaitīgs!
Atrasties pietiekami ilgi svaigā gaisā īpaši aktuāli ir šobrīd, kad ārā paliek vēsāks un dienas gaisma arvien īsāka, bet atrašanās iekštelpās gan mājās, gan darbā arvien ilgāka. It kā visi zina, ka atrašanās svaigā gaisā ir labi veselībai, bet tikai retie saprot cik būtisku pienesumu veselībai sniedz šī vienkāršā lieta. Atrašanās svaigā gaisā uzlabo praktiski visas ķermeņa funkcijas, sākot ar elpošanas, smadzeņu, nervu, gremošanas un sirds un asinsvadu sistēmu darbību un beidzot ar redzes un psihoemocionālo labsajūtas uzlabošanos.
Ieteicamais minimums aktivitātei svaigā gaisā ir pastaiga 30 minūšu garumā ik dienas. Ja jums izdosies to ieviest savā ikdienas rutīnā pirmās pozitīvās pārmaiņas izjutīsiet jau pēc 1-2 nedēļām.
Kā rāda pētījumi lauku cilvēkiem ar pastaigām vai citām aktivitātēm svaigā gaisā sokas daudz labāk, bet arī pilsētniekiem pastaigu nav sarežģīti iekļaut savā ikdienā, dodoties uz/no darba brauciena vietā dažas pieturas ejat kājām…
Svaigs gaiss ir labs jūsu gremošanas sistēmai. Svaigs gaiss palielina skābekļa plūsmu jūsu šūnās, kas uzlabo asinsriti un šūnu darbību un palīdz efektīvāk sagremot pārtiku.. Šis ir ļoti noderīgi, ja vēlaties iegūt formu un zaudēt svaru – protams, ar nosacījumu, ka esat aktīvs svaigā gaisā: ejot, skrienot vai vingrojot.
Mundrumam. Ja atklājat, ka kafijas tase vairs nepalīdz uzmundrināt – nebrīnieties. Iespējams, ka miegainību izraisa gaisa trūkums. Kad jūs dodat smadzenēm vairāk svaiga gaisa, ķermenis var darboties efektīvāk. Tad tu skaidri domāsi un rīkosies zibens ātrumā.
Tas pazemina asinsspiedienu un sirdsdarbības ātrumu. Katrai jūsu ķermeņa šūnai ir nepieciešams skābeklis, lai darbotos. Ja skābekļa nav pietiekamā daudzumā jūsu sirdij ir jāstrādā vairāk, lai nodrošinātu, ka tas, kas ir pieejams, nonāk tur, kur tam jānonāk. Svaigs gaiss satur daudz skābekļa, tāpēc dažas dziļas elpas palīdz ienest organismā vairāk šīs svarīgās gāzes. Tas nozīmē, ka jūsu sirds var atpūsties, jo ir nepieciešams mazāk pūļu, lai nodrošinātu to, kas jūsu ķermenim nepieciešams. Gala rezultāts? Jūsu sirdsdarbība palēninās, un asinsspiediens pazeminās.
Imūnsistēmas nostiprināšana. Lai pasargātu organismu no patogēnām baktērijām un vīrusiem, baltajām asins šūnām nepieciešams noteikts skābekļa daudzums, kas ir atrodams svaigā gaisā. Tāpēc daudziem garu pastaigu cienītājiem, kā likums, ir mazāka iespēja saslimt ar saaukstēšanos.
Asāks prāts un labāka atmiņa. 20% no skābekļa, ko jūs ieelpojat, jūsu smadzenes izmanto funkcionēšanai. Palielinot svaigā gaisa daudzumu organismā, līdz ar to arī smadzenēs, veicināsiet to optimālu darbību, vienlaikus palīdzot jums labāk domāt, koncentrēties un fokusēties, palielinot jūsu enerģiju, izpratni un produktivitāti. Ja kādu laiku pavadīsiet dabā, atgriežoties mājās, jūs sapratīsit milzīgo enerģijas daudzumu ar sajūtu, ka jāpaveic dažas lietas. Šajā laikā jums sāks rasties jaunas idejas par savu biznesu, vīziju un dzīvi kopumā.
Stresa un trauksmes mazinātājs. Kad esat ārā, apstājieties uz minūti un dziļi ieelpojiet. Pētījumi liecina, ka, pakļaujot plaušas svaigam gaisam un ziedu un augu smaržām, tas var palīdzēt mazināt stresu un trauksmi. Tiek uzskatīts, ka skābeklis ietekmē organismā izdalītā serotonīna līmeni, kas savukārt veicina laimes un relaksācijas sajūtu, tāpēc vairāk svaiga gaisa palīdzēs ievērojami uzlabot garastāvokli. Tas bieži ir iemesls, kāpēc jūs jūtaties labāk, relaksētāk un daudz vairāk atsvaidzināta pēc atrašanās ārā! Serotonīns palīdz jums palikt mierīgam un atslābinātam, un tas automātiski atceļ visas negatīvās domas, tādējādi ļaujot jums izbaudīt mierīgu miegu naktī.
Plaušu attīrīšana. Sēžot telpās, ir ierasts elpot sekli, ieelpojot gaisu plaušu augšdaļā, ko sauc par apikālo elpošanu. Atrodoties ārpus telpām, kustība, pastaigas vai skriešana veicina pastiprinātu diafragmas elpošanu. Tas nozīmē, ka jūs elpojat dziļāk, ievelkot vairāk gaisa dziļi plaušu apakšdaļā. Tas ne tikai ienes jūsu šūnās vairāk skābekļa, bet arī palīdz plaušām izvadīt no ķermeņa vairāk gaisā esošo toksīnu. Tādējādi tas palīdz jums attīrīties no iekšpuses. Ilgtermiņa gaisa piesārņojums ir saistīts ar hroniskām plaušu slimībām, tostarp hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS), astmu un vēzi. Tas ir tāpēc, ka iekštelpu gaiss vai gaiss ļoti apdzīvotā vietā bieži vien ir slāpekļa, oglekļa dioksīda un skābekļa kombinācija. Tādējādi jūsu plaušām ir grūti izfiltrēt visus atkritumus, lai nodrošinātu jūs ar pietiekamu skābekļa daudzumu.
Elpojiet pilnu krūti un esiet veseli!